Montaż automatycznego nawadniania

Na naszej stronie możesz otrzymać wycenę online!

Oferta montażu automatycznego nawadniania

Świetnie wyglądające ogrody zachwycają swoim urokiem i zachęcają nas do wypoczynku. Należy uświadomić sobie, że decydującym czynnikiem wpływającym na świeży, zielony wygląd roślin jest ich właściwe nawodnienie. System automatycznego nawadniania posiada ogrom zalety zachęcających do jego montażu.

Automatyczne podlewanie znacząco redukuje czas, który przeznaczamy na nawadnianie ogrodu, dzięki czemu możemy poświęcić go innym pracą w ogrodzie lub na odpoczynek. Zautomatyzowany system nawadniania pozwala na obniżenie zużycia wody, dzięki niemu możemy dozować naszym rośliną dokładnie taką ilość wody, jaką potrzebują. Na niedostateczne podlanie najbardziej narażony jest trawnik, który często stanowi dominującą część ogrodu. Przy montażu systemu należy zwrócić uwagę no odpowiedni rozstaw zraszaczy, tak aby każda część naszego ogrodu był wystarczająco podlana, dzięki temu rośliny z pewnością odpłacą nam się świetnym wyglądem i kondycją.

Automatyczne nawadnianie może być programowalne. Pomaga nam to w ustawieniu podlewania na konkretną porę, najlepiej we wczesnych godzinach porannych. Poranne podlewanie jest bardzo wskazane. O tej porze dnia woda paruje znacznie wolniej i dzięki czemu nasz rośliny mają szansę ją efektywniej wykorzystać. Pozwala to na zmniejszenie zużycia wody, a dla nas wiążę się z mniejszymi rachunkami. 

Mamy duże doświadczenie w montażu systemów automatycznego nawadniania. O instalacji systemu warto pomyśleć już w trakcie budowy domu, ustalając umiejscowienie przyszłego sterownika. Dzięki temu wiemy, w którym miejscu należy wyprowadzić wodę do celów ogrodowych. By zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w systemie nawadniania, należy stosować rury o średnicy przynajmniej 32 mm. Pracujemy na renomowanym osprzęcie firm: Hunter, Toro, Rain Bird.

Montaż nawadniania – przebieg prac:

  • Pomiar wydatku wody, czyli w jakim czasie napełnimy dziesięciolitrowe wiadro wody, jest to niezbędne do projektu nawadniania;
  • Wykonujemy projekt nawadniania;
  • Wykopujemy rowy na głębokość szpadla  i w nich układamy rury zasilające instalację w wodę;
  • Podłączamy zraszacze i wykonujemy próbę szczelności;
  • Zasypujemy i zagęszczamy wykopy;
  • Linie kroplujące montujemy dopiero po zakończeniu nasadzeń. Rozkładamy je na powierzchni ziemi i przykrywamy korą lub żwirem;
  • Wszystkie elementy łączymy w sekcje i podłączamy do sterownika poprzez elektrozawory, do sterownika podłączamy również czujnik opadów deszczu.

Na początku działania systemu automatycznego nawadniania trzeba obserwować wchłanianie wody i dostosować to do indywidualnych potrzeb ogrodu (roślinność, wiatr, rodzaj gleby, nasłonecznienie).

Efekt naszej pracy

Przesuń poniższy wskaźnik i zobacz efekty naszej pracy!

Widok przed naszymi pracami nad trawnikiem z siewuAutomatyczne nawadnianie po montażu